Tanıtım Yazısı Nedir?

Başta internet olmak üzere her sektörde kullanılan tanıtım yazıları, bilgi verici, tanıtıcı ve harekete geçirici mesajlar veren yazılardır. İnternet ortamında tanıtım yazısı hem web sitenizi veya markanızı ya da hizmetinizi tanıtır. Tüm arama motorlarında anahtar kelimeler üzerinden üst sıralara çıkabilmek adına yazılan tanıtım yazısı üzerinden link çıkışı yaparız. Yazılan tanıtım yazıları sayesinde Google’da puanlanır ve benzersiz, özgün yazılar iyi puan alarak sıralamaya girer. Tanıtım yazıları farklı amaçlara hizmet eden çeşitli sitelerde yayınlandığında web siteniz Google’da yükselmeye başlar. Tanıtım yazılarını okuyan insanların size daha kolay ulaşmasını sağlar. Sadece tanıtım yazıları ile SEO stratejisi geliştirilmez. Tanıtım yazısı SEO Stratejisinin bir adımıdır.

SEO Çalışmalarında Tanıtım Yazısının Önemi

SEO ile ilgili olanlar, bu işi profesyonel olarak yapan uzmanlar tanıtım yazısını daha çok kullanan ve popüler hale gelmesini sağlayan kişilerdir. SEO’da Backlink kavramı, doğal bir Backlink yapısının oluşturduğu organik SEO için önem taşımaktadır. Tanıtım yazısı da bu evrede devreye girmekte ve organik SEO oluşturmanın yolu olmaktadır. SEO’nun genel anlamı “arama motoru optimizasyonu” olduğundan web sitenizi veya bloğunuzu arama motorlarında üst sıralara taşımak tanıtım yazılarının belli başlı görevleri arasında yer alır.

SEO Çalışması İle Birlikte Yapılan Tanıtım Yazısı İşleminde Püf Noktalar

SEO çalışmalarıyla birlikte yapılan bir adım olan tanıtım yazıları kontrolsüz yapıldığında yarardan çok zarar verebileceği unutulmamalıdır. Bunun için tanıtım yazısı hazırlayan SEO Uzmanlarının analizlerinin iyi yapılması hangi anahtar kelimeler üzerinden doğru sonuçlar alınacağı belirlenmelidir. Anahtar kelimeler üzerinden linkler verilmeli bu işi de uzmanlara yaptırılmalıdır. Çünkü yanlış bir linkleme sitenize zarar verebilir.

Tanıtım yazıları, eğer özgünse ve SEO standartlarında yazıldıysa anahtar kelimeleriniz aracılığı ile yükselmenizi sağlarken aynı zamanda arama motorlarında görünürlük oranlarınızı yükseltecektir. Bu da size trafik olarak geri dönecek ve ziyaretçileriniz gün geçtikçe artış gösterecektir. Tanıtım yazısının ana hedefi, ziyaretçi trafiğinizi arttırmak üzerine kurulu değildir, hedef tamamen arama motorlarındaki sıralamanızdır.

Backlinkal.net Tanıtım Yazısı Stratejileri

Uzun yıllardır bu sektörde çalışan Backlinkal.net, birlikte çalıştığı birçok marka ve tanıtım yazılarının yayınlanabileceği yüzlerce web sitesi ile hizmet vermektedir. Backlinkal.net için tanıtım yazısı SEO Stratejinizi geliştirmenizi ve arama motorlarında yükselmenizi sağlamak üzere önemsenerek yazılmaktadır. Backlinkal.net’in çalışma stratejisi tamamen SEO Backlinkleri ile büyümenizi ve gelişmenizi sağlamak üzerine kurulmuştur.