Tanıtım Yazısı

Tanıtım Yazısı Nasıl Yayınlanmalı?

Anlamaya değer olan, doğal bağlantıların çeşitliliği, kalitesi ve miktarının, sonuç olarak web sayfanızın arama sonuçları ve genel arama motoru optimizasyonunuzdaki sıralamasını nasıl etkilediğidir. Genel olarak, yüksek kaliteli bir backlink edinmenin zorluğu ne kadar fazlaysa, değeri de o kadar yüksek olur. En iyi sonuçları elde etmek için, sektörünüzdeki rekabete dayalı kişiselleştirilmiş bir arama motoru optimizasyonu kampanyası yürütmeniz gerekir.  Tanıtım yazısı en iyi türü, web sitenize yönlendirme trafiği de çeker. İçeriğin bağlantınıza değip değmeyeceğini değerlendirirken sormanız gereken aynı sorudur. Ancak içerik kontrolünüzde olduğundan, bağlantı verdiğiniz içerik türünden daha iyi olduğundan emin olmak için özel olarak dikkat göstermelisiniz.

Kaliteye odaklanın

Yüksek kaliteli içerik mi? Benzersiz mi? İçerik benzersiz ve kişisel olmalıdır. Söylemek klişe ama içeriğiniz özgün ve iddialı olmalıdır. Kitlenizi bir sırdaymış gibi hissettiren hikayeler anlatın. Onlara hayatınıza bir göz atma fırsatı verin. Bir tarif bağlamında, onlara bu tarifin sizin için neden anlamlı olduğunu söyleyin. Okuyucuları etkileşime davet ediyor musunuz (yorum bırakın, hikayelerini anlatın, tweet atın, paylaşın, vb.)? Okuyucular bir hikayeye bir ton benzersiz değer katabilirler. Size bunun neden bu kadar önemli olduğunu söyleyecekler. Kendi yansımalarını ekleyecekler. Başkalarını da katılmaya davet edecekler. Ücretsiz içerik paylaşımı…. Ayrıca, eğer paylaşırlarsa, daha fazla bakış açısı demektir. İçeriğiniz başkalarına ilham vermek için var. Bazen kendi içeriklerini yaratmaları için onlara ilham verir. Eğer kibarlarsa, onları yeni bir ürün yaratmaları için onlara ilham veren makaleye bağlanırlar.

Tanıtım Yazısı ve Siteniz

Siteniz hızlı mı? Yeterince iyi görünüyor mu?  Kullanıcı deneyimi önemlidir.  Sitenizi olabildiğince hızlı hale getirin. Resimlerinizi hızlı yüklenecek kadar küçük yapın. Onları güzelleştirin ve sitenizin göze çarpmadığından emin olun. WordPress bunun için harika eklentilere sahiptir. Bununla birlikte, sitenizin hızını ölçün. Google Pagespeed Insights’ı  kullanabilirsiniz. İçeriğiniz insanlar için bilgi dolu yazılmış mı? Anahtar kelime araştırmanız yaptınız mı? Site iyi yapılandırılmış mı? Tanıtım yazısı ile birlikte düşünmeniz gereken tüm ayrıntılardır. Görülmek, bağlantılar almanın en basit yoludur. İçerik tüm herkese ulaşırsa, kullanıcılar buna bağlanır. Google, Semantik web olarak bilinen şeyi sunmak için çalışıyor. Daha önce önemli olan içeriğe dayalı anahtar kelimeler olmadan bir sayfanın ne hakkında olduğunu belirlemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Anahtar kelimeleri dahil etmek istiyorsanız, başlık muhtemelen onlar için oldukça iyi bir anahtar kelime olacaktır.

Son Söz;

Son olarak, bağlantı istemek zarar vermez. Harika olduğunu düşündüğünüz bir makaleniz varsa, makalelerini içeriğinizin geliştirdiğini düşündüğünüz blogcuları bulun. Onlardan bağlantı kurmalarını isteyin. Bunu herhangi bir beklentiyle yapmayın. Size bağlantı veriyorlarsa, harika! Değilse, devam edin. Söylemeye gerek yok, harika içerik üretme alışkanlığı yaptıysanız, bundan sonra da üreteceksiniz demektir. Yeni makaleler bir kitle oluşturacak. Ve zaman geçtikçe bağlantılar da takip edecek. Ve eğer başka birine backlink’i  siz verirseniz bunu hayırseverce yapın. Bunu da herhangi bir beklentiyle yapmayın. İçeriğinizi geliştirdiği için ona bağladınız. Sizin için aynısını yapma beklentisi olmamalıdır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı