Tanıtım Yazısı

Tanıtım Yazıları İle Sitenizin Gücüne Güç Katın

Web siteniz ya da bloğunuz için Backlink çalışmasına mı ihtiyacınız var? Tanıtım yazısı mı yazdırmak istiyorsunuz? Backlinkal.net yanınızda. Tanıtım yazıları konusunda uzmanlaşmış ekibimizle tanışın, backlinklerinizde kullanılmak üzere tüm tanıtım yazılarınızı hazırlayalım. Tanıtım yazılarımız ile sitenizin gücünü arttırın ve hızla arama motorları sıralamalarında yükselin…

Tanıtım Yazılarının Önemi

İçerik pazarlamacıları genellikle içerik yazmak için “anahtar kelime araştırması” yöntemini kullanır. Hedef kitlenizin aradığı anahtar kelimeleri belirleyin ve bu anahtar kelimeler için sıralanacak içerik taslağı oluşturun. Bu stratejiyle ilgili sorun, yalnızca zaten yüksek otoriteye sahip web siteleriyle çalışmasıdır.

1. Adım: Tanıtım Yazılarınıza Bağlantılar Oluşturma

Google arama algoritması son on yılda oldukça gelişti ve bugün, bir web sitesinin otoritesi herhangi bir sayfaya işaret eden çok sayıda geri bağlantıdan daha önemli. Ancak bunu söyledikten sonra, geri bağlantılar hala SEO’nun önemli bir bileşenidir ve daha az rekabetçi anahtar kelimeler için arama sıralamalarını önemli ölçüde değiştirebilir.

Başka bir deyişle, ana sayfanızı veya ürün sayfanızı sıralamak için bağlantılar oluşturmak son derece uzun ve sıkıcı bir süreç olabilir. Buradaki strateji basittir: Tüm istatistik oluşturma çabalarınızı ilgili anahtar kelimeler için bu istatistikleri ve araştırmalarla ilgili blog yayınlarını sıralamaya yatırın. Bu olduğunda, endüstrinizle ilgili konularda yazan diğer blogcular tarafından görülme ve bağlantı kurma olasılığı daha yüksektir. Doğru yapıldığında, bu strateji hızlı bir şekilde web sitenizin yetkisini artıran yüzlerce bağlantı toplamanıza yardımcı olabilir. Buna karşılık, ürün sayfalarınız da alakalı anahtar kelimeleri için sıralamaya başlar.

2. Adım: İkinci Katman Bağlantısı

Blogunuz önemli olmayacak kadar küçükse ne olur? İçeriğiniz ne kadar ‘bağlantıya layık’ olursa olsun, yine de alakalı arama terimleri için en üst sırada yer almayabilirsiniz. En üst sıralarda yer almadığınızda, diğer blogcular tarafından görülmez, bu da diğer web sitelerinden yeni geri dönüş kazanma şansınızı azaltır. SEO’nun uzun vadeli bir strateji olduğuna dikkat edilmelidir ve blogunuz çok küçükse, öncelikle çabalarınızı daha büyük hale getirmeye odaklamalısınız. Ancak SEO açıkça zaman ve çaba gerektirse de, süreci hızlandırabilecek başka ‘bağlantı kazanma’ stratejileri vardır.

Buradaki amaç, ‘bağlantı kazanma’ blog makalelerinizi, sizinle bağlantı kuran daha köklü web sitelerinde yayınlamaktır. Bunu yaparken, size bağlantı veren web sitelerinin yetkisini yükseltir ve sonuç olarak kendi web sitenizin yetkisini arttırırsınız.

Örneğin, web sitesi kullanılabilirliği ile ilgili tüm istatistikleri ve çalışmaları kapsamlı bir şekilde kapsayan bir makale yazmayı planladığınızı varsayalım. Web sitenizde önemli bir arama durumu yoksa, bu makaleyi misafir katkılarını kabul eden nispeten daha köklü bir web sitesinde yayınlamayı seçebilirsiniz. Konuk katılımcılara rutin olarak yazar satırlarından web sitelerine bağlantı kurma yeteneği verilir.

Oldukça yetkili bir web sitesinde misafir yayını yazmak, “bağlantı kazanma” blog yayınınızı Google aramalarının üstünde ilgili sorgular için sıralamanıza yardımcı olur. Zaman içinde, misafir tanıtım yazınız kendi web sitenizin yetkisini yükseltmeye yardımcı olan endüstrinizdeki diğer bloglardan ve web sitelerinden düzinelerce bağlantı kazanır.

Son Söz;

Sonuç olarak, pazarlamacılar bir backlink kazanmanın bir tane oluşturmaktan çok daha zor olabileceğini kabul etmelidir. Ancak bu stratejiye hakim olmak, işinizi geleneksel olarak yapabileceğinizden çok daha hızlı büyütmenize yardımcı olabilir.  

Böyle bir çalışma yapmak istediğinizde Backlinkal.net bir tık ötenizde… Tanıtım yazılarınızı yazıyor, işinizin hızla büyümesine yardımcı oluyoruz. Arayın, tanıtım yazılarıyla tanınırlığınızı arttırarak web sitenizi, bloğunuzun değerinin artmasını sağlayalım.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı