BacklinkSEO

Seo’da Backlink Önemi

Basitçe söylemek gerekirse, backlink görüntüleyenleri doğrudan bloğunuza veya web sitenize yönlendiren gelen bağlantılardır. Düzgün kullanıldığında, geri bağlantılar en etkili arama motoru optimizasyonu için yapı taşları olabilir. Oluşturduğunuz geri bağlantı sayısı, web sitenizin arama motorlarında popülerliğini belirleyecektir.

Geri Bağlantılarınız Web İçeriğinizin Ne Kadar Dizine Ekleneceğini Belirliyor

Google gibi arama motorları, web sitelerini sahip oldukları geri bağlantıların kalitesine göre dizine eklemek için arama örümceklerini kullanır. Kaliteli geri bağlantılar oluşturduğunuzda ve içeriğiniz arama motorlarında dizine eklendiğinde, web sitenize daha kaliteli trafik çekersiniz. Arama sorgularında daha alakalı hale gelirsiniz

Gelen bağlantıların varlığı, web sitenizin önemini ve önemini gösterir. Google gibi en iyi arama motorları, diğer web siteleri tarafından onaylanan web sitelerine daha fazla kredi verecektir ve diğer web sitelerinin tek yolu, web sitenize kendi web sitelerine bağlantı yayınlarsa sizinki onaylayacaktır. Bu, web sitenizin arama sorgusundaki diğer web sitelerinden daha alakalı olacağı anlamına gelir. Arama motoru, gelen bağlantılar ile ilgili web sitelerinde içerik kalitesini dikkate alacak, bu nedenle sadece geri bağlantıları arama motorlarında üst sayfaları garanti etmez. Kısa ve uzun anahtar kelimelerin kullanılması da kritik bir rol oynamaktadır. Arama motorları yanlış içeriğe yol açan kaliteli geri bağlantılar bulursa, arama motoru sıralamanız düşük kalacaktır.

Geri Bağlantıların Türü

Bir bağlantı, web sayfalarındaki içeriklerin içine doğru yerleştirilmesi yoluyla, gelen bağlantılar ile daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Kasıtlı olarak cümlelerin ortasına yerleştirilen geri bağlantılar SEO’larda önemlidir, çünkü içerikler bağlantılı olmalarına maruz kalmaktadır. Cümlelerin ortasına yerleştirilen geri bağlantılar “bağlamsal backlink” olarak adlandırılır. Bu bağlantılar daha bilinçlidir ve web sayfalarındaki konular ve anahtar kelimelerle doğrudan ilişkilidir, bu nedenle rastgele gelen bağlantılardan daha yüksek sıralar oluştururlar.

Kaliteli Geri Bağlantılar Yavaş Yavaş Yere İnşa Edilir

Web sayfalarına aniden eklenen geri bağlantılar anlamlı bir etki yaratmaz. Bununla birlikte, arama motorları normalde, belirli bir süre boyunca yavaşça eklenen doğal geri bağlantıları düşünür. Arama motorları, diğer web sitelerinden kaliteli geri dönüşler elde etmenin zor olabileceğini biliyorlar ve derecelendirme geri bağlantılarında kullandıkları kriterler her zamankinden daha sıkı hale geldi.

Backlink Portföyü

Geri bağlantıların web sitenizin arama sonuçlarındaki performansında bu kadar önemli bir rol oynadığını görmek, güçlü bir geri bağlantı portföyü oluşturmak önemlidir. Ancak geri bağlantı almak zaman alıcı ve sıkıcı bir süreç olabilir. Neyse ki, her biri web sitenizin backlink portföyü için yararlı olabilecek geri bağlantı almanın sayısız yolu vardır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı