Backlink

Nitelikli Backlink Alma Yolları

Bir web sitesi sahibi ya da blog sitesi sahibi için backlink satın almak, gerekli mi? Bir geri bağlantı, ister ana sayfa URL’sine, ister gönderiye veya diğer sayfalara olsun, dışarıdan sitenize yönlendirilen bir bağlantıyı belirtir. Verilen etkiye dayanarak, 2 tip geri bağlantı vardır;

  • Nitelikli  bağlantılar.
  • Nitelikli olmayan geri bağlantılar.

Niteliksiz geri bağlantılar, arama motoru görünümünde sitemizin kalitesine veya değerine zarar verebileceğinden kaçınmamız gereken kötü geri bağlantılar olarak da bilinir. Öte yandan, nitelikli geri bağlantılar daha değerli olma eğilimindedir ve bunları saygın sitelerden bulabilirsiniz. Nitelikli olarak kabul edilen bazı geri bağlantı türleri vardır. Onlar neler?

Bağlamsal Geri Bağlantılar

Bağlamsal geri bağlantılar, makalelere veya içeriğe yerleştirilen geri bağlantılardır. Bu tür backlink oldukça arama motoru sayfasında web sitenizin sırasını artırmak için tavsiye edilir. Bağlamsal bağlantılardan nitelikli geri bağlantılar almak istiyorsanız bazı çabalar yapılabilir. Bunlardan biri Özel Blog Ağı (PBN) kullanmaktır. Ayrıca, diğer bazı blogları kullanarak güvenilir veya yetkili yayınlarda misafir yazar da olabilirsiniz.

Blog Yorumları

Bağlantı kurma yöntemi blog yürüyüşü olarak da bilinir. Bilgi olarak, SEO dünyasında geri almak için en eski yöntem olarak bilinir. Nasıl yapılacağı çok kolaydır. Yalnızca diğer siteleri ziyaret etmeniz ve yorum bırakmanız gerekir. Yorum yaparken bağlantılardan bahsetmeyi unutmayın. Yorumda yalnızca ham URL’yi bırakmak uygundur. Ancak, bağlantının başka çekici kelimeler kullanılarak verilmesi yine de daha iyidir.

Geri dönüş yapma hakkındaki blog yorumlaması kesinlikle oldukça etkilidir. Ancak, yorum yapmak için bir anlaşmaya ihtiyaç duyan bir sitede veya blogda, bu yöntemin kesin olarak daha fazla zaman aldığı görülür. Ayrıca, bazı blog sahipleri bu eylem spam olarak değerlendirildiğinden, diğer bloglara veya web sitelerine bağlantılar içeren yorumlar göstermekten kaçınma eğilimindedir. Sayfanın yüksek giden bağlantılara sahip olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Sayfadaki giden bağlantı sayısı ne kadar yüksek olursa; oradaki bağlantılarımızı “dikmek” daha riskli hale geliyor.

Takipçi Geri Bağlantıları

Dofollow geri bağlantıları, tek yönlü bağlantılar olarak da bilinir. Dolayısıyla, sitelerine olan bağlantılarımızı geri getirmeniz gerekmeyen dofollow özelliklerine sahip tek yönlü geri bağlantılar olarak tanımlanır. Blog yorumlama bu yöntemin bir örneğidir. Ayrıca, bu tür nitelikli geri bağlantıları imza forumlarından da alabilirsiniz.

Karşılıklı Geri Bağlantılar

Karşılıklı geri bağlantılar iki yönlü geri bağlantılardır, bu sitelerle olan bağlantılarımızı oluşturduğumuz diğer sitelerden bulunan nitelikli geri bağlantılardır. Bu şekilde, bu siteler aynı zamanda sitelerimize olan bağlantılarını da ekleyecektir. Geri bağlantılarımızı geri dikmeden onlara dikmek istiyorsanız, bu siteleri site için satın alabilirsiniz. Bu, geri bağlantı satın almak için başka bir yöntemdir. Elbette, geri bağlantılar için hizmet veren bazı siteler var. Ancak, sayı şu anda o kadar da yüksek değil. Bu nedenle, bu hizmetleri almayı zor bulmanız durumunda, bu son yöntem, backlink satın almak için yeterince etkilidir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı