Backlink Size Neler Kazandırır?

SEO endüstrisi öyle aşırı bir hızla değişiyor ki, her yıl pazarlamacılar stratejilerini geliştiriyor ve odaklarını değiştiriyorlar. İster yetkili siteler arasında ister web dizinlerinde olsun, geri bağlantılar elde etmek her zamanki gibi bir strateji için çok önemlidir. Herhangi bir şekilde arama motoru optimizasyonu ile ilgileniyorsanız, geri bağlantıların yani backlink ile bir web sitesinin performansı için hayati olduğunu bilirsiniz.

Backlink Nedir?

Geri bağlantılar, bir web sitesi başka bir web sitesinden bahsettiğinde ve web sitesine tekrar bağlantı verdiğinde ortaya çıkar. Gelen bağlantılar olarak da adlandırılan geri bağlantılar, bağlantılarını harici web siteleri aracılığıyla yapar. Dış alanlardan gelen bu bağlantılar kendi alan adınızdaki sayfalara işaret eder. Geri bağlantılar her oluştuğunda (özellikle kaliteli geri bağlantılar), bir web sayfası için oy almak gibidir. Yetkili sitelerden ne kadar çok oy alırsanız, bir sitenin sıralaması ve arama görünürlüğü üzerindeki etkisi o kadar olumlu olur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı Almanın Avantajları Nelerdir?

Geri bağlantılar hem arama motorları hem de son kullanıcılar için önemlidir. Arama motorları için, sitenizin değer verdiğiniz konuda ne kadar yetkili ve alakalı olduğunu belirlemelerine yardımcı olur. Ayrıca, web sitenize geri bağlantıları, arama motorlarına diğer harici web sitelerinin içeriğinizi desteklediğinin bir işaretidir.

Birçok site aynı web sayfasına veya web sitesine bağlantı veriyorsa, arama motorları içeriğin bağlantılandırılmaya değer olduğunu ve bu nedenle bir SERP'de (arama motoru sonuç sayfası) daha yüksek sıralamaya değer olduğunu yorumlayabilir. Uzun yıllar boyunca geri bağlantıların sayısı sayfanın popülerliğinin bir göstergesiydi. Ancak bugün, diğer sıralama faktörlerine yardımcı olmak için algoritmalar oluşturuldu; sayfalar Google aramalarında daha çok harici sitelerden aldıkları bağlantıların kalitesine ve bu bağlantıların miktarına göre daha az sıralanır.

Ayrıca, geri bağlantıların, arama yapanları diğer kaynaklarda aynı konuda yazılanlara benzer bilgilerle birbirine bağlayan son kullanıcı için de önemlidir. Bunun bir örneği, son kullanıcı “çocuk bakım giderlerinin kadınları işgücünden nasıl uzaklaştırdığını” tartışan bir sayfa okuduğunda olur. Aşağı kaydırdıkça, “son 25 yılda çocuk bakım maliyetlerindeki artışın kadınların istihdamını nasıl etkilediğini” araştıran bir web sitesi bağlantısı görebilirler. Bu durumda, bir backlink, bir araştırıcının tıklamak isteyebileceği bilgiler için bağlantı noktaları oluşturur.

Bağlantı, bağlantı metni olarak bilinen açıklayıcı metne sahip bir köprü olarak görünür. Bu, arama yapan kişi web sitesi bağlantısını izlemeyi seçerse, sayfada görünenin ötesinde daha fazla bilgi olduğunu belirten çevreleyen metinden farklı görünür. Bu harici bağlantı sağlam bir deneyim yaratır, çünkü gerektiğinde kullanıcıyı doğrudan istenen bilgiye aktarır.

Backlink Nasıl Oluşturulur?

Artık geri bağlantıların önemli olduğunu bildiğinize göre, sitenize başka bağlantılar nasıl edinirsiniz? Sitenize ve sitenizden işaret eden web sitesi bağlantılarını almanın en iyi stratejisi nedir? Organik olarak sıralama söz konusu olduğunda, bağlantı kurma herhangi bir SEO kampanyasının başarısı için kritik öneme sahiptir. Binlerce geri bağlantıya sahip olmak veya yalnızca bir web sitesinden bağlantılara sahip olmak, sıralamanızı etkilemez. Geçmişte çalışmasına rağmen, bu stratejiler modası geçmiş. Bugünün backlink yönergeleri, içeriğiniz ve bir konuyla ilgili genel otorite etrafında döner;

• Sitenizde içerik oluşturan misafir blogcular
• Analizler ile orijinal araştırma
• Etkileyenler ile ilişkiler kurmak

Backlinkal.net Sizin İçin Ne Yapar?

SERP'lerde daha üst sıralarda yer almak ve SEO'nuzu geliştirmek için benzersiz ve yetkili bağlantılar almak çok önemlidir. Google'ın bağlantıların değerlendirilmesi algoritması son yıllarda gelişti ve şimdi yüksek kaliteli geri dönüşler elde etmek için daha zorlu bir süreç oluşturdu. Dış bağlantılar hala önemlidir ve kullanılmaktadır, bu nedenle arama görünürlüğünüzü artırmak için değerli geri bağlantılar almak için stratejiler üzerinde çalışmaya başlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Backlinkal.net bu amaçla kurulmuş ve yıllardır bu iş üzerinde uzmanlaşmış bir sitedir. Sitemiz üzerinden alacağınız tanıtım yazısı ile Google sıralamalarında üst sıralara doğru tırmanmaya başlarsınız.

Backlinkal.net yılların deneyimi ile gerçekleştirilen birçok projeye imza atmıştır. Sizinle çalışmak bizim için onurdur. Tanıtım yazılarınız seçtiğiniz siteler üzerinde minimum 6 ay yayında kalmaktadır. Backlinkal.net sitemiz, ister bloğunuzu, ister web sitenizi, isterseniz e-ticaret sitenizi anlattığınız backlink tanıtım yazılarınıza ev sahipliği yapacak birçok siteyi barındırmaktadır. Sitemiz 256 Bit Shopier güvenli ödeme seçeneği alt yapısı ve gerekli güvenlik sertifikalarına sahiptir. Bu da güvenle sitemizden backlink siparişi verebilmenizi sağlamaktadır. Danışmanlık hizmetimiz ile birlikte backlink hizmetimizi deneyin, sitenizin Google’da üst sıralara tırmanışını gözlemleyin.